Z PODRÓŻY DO ZAKOPANEGO 


    Gimnazjaliści  wraz  z  opiekunami : M. Sajdak  –  Szumarą, J. Szotą  i R. Skowronek wyruszyli na dwudniową wycieczkę. W strugach deszczu dotarli do Zakopanego. Dżdżysta pogoda nie przestraszyła ich i miarowym krokiem ruszyli z Zazadni przez Dolinę Filipki i Rusinową Polanę, gdzie najwytrwalsi wspięli się na Gęsią Szyję. Następnie udali się do Ząbu, gdzie czekały na nich ekskluzywne pokoje i wyśmienity obiad. Wieczorem poszli na długi spacer po  Krupówkach. 15 czerwca przywitał ich piękny, słoneczny dzień. Zaraz po śniadaniu, wraz z przewodnikiem, wyruszyli szlakiem, który prowadził  do Schroniska  PTTK „ Murowaniec” na Hali Gąsienicowej. Kilkugodzinny marsz  został nagrodzony zjawiskowo. Nad Czarnym Stawem, pokryte gęstą mgłą góry,  zaczęły powoli pokazywać swoje piękno oraz monumentalną potęgę i siłę. Zmęczeni, ale pełni wrażeń  wyruszyli w drogę powrotną do Wierbki, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice. Wielu uczestników wycieczki zmagało się ze zmęczeniem, ale wytrwale pokonali je na szlakach, gdyż było w nich pragnienie dotarcia do celu. Pozostaje mieć nadzieję, że w codziennych zmaganiach skorzystają z  powyższych  doświadczeń.
 

DINOPARK 2010 


   Słoneczna pogoda sprzyja wycieczkom, więc uczniowie klasy I SP. i zerówkowicze wraz z wychowawcami Małgorzatą Kończyk i Teresą Banaś wyruszyli do Zatoru.
    Dzieci miały tam okazję zobaczyć prehistoryczne gady, które zbudowano w naturalnej wielkości. Nastepnie wycieczka przeniosła się do Inwałdu gdzie maluchy podziwiały miniatury najsłynniejszych budowli świata między innymi: Biały Dom, Bazylikę św. Piotra, Wieżę Eifla, Chiński Mur. Dużą atrakcją okazał się " zielony labirynt w którym dzieci biegały naprzemian gubiąc się i odnajdując.

OGÓLNOPOLSKI ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH  SZYDŁOWIEC 2010


Delegacja naszej szkoły: D. Kot, A. Garstka, A. Bartos, W. Bartos piąty raz uczestniczyła w zlocie szkół sienkiewiczowskich. W piątek odbyło się uroczyste otwarcie na szydłowieckim zamku. Wtedy też wręczono nagrody w konkursach towarzyszących zlotowi. Także i nasze uczennice zdobyły laury: II i III miejsce w konkursie plastycznym dla A. Porczyńskiej i S. Gawłowskiej. W sobotę zlotowicze uczestniczyli w wyprawie na Święty Krzyż i do Chlewisk. Niedzielna msza św. zakończyła XVIII Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Gośćmi honorowymi zlotu byli: P. Antoni Cybulski – dyrektor Muzeum im. Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, pomysłodawca zlotów, Juliusz Sienkiewicz – wnuk Henryka oraz Mieczysław Kalenik.

KRAKÓW  - CZERNA 2010


Bierzmowani uczniowie klas II i III gimnazjum wyruszyli na pielgrzymkę. W klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej uczestniczyli we Mszy św., zwiedzili muzeum dotyczące zagranicznym misji, a także przeszli Drogą Krzyżową. Kolejną godzinę uczniowie spędzili w krakowskim Ogrodzie Botanicznym, podziwiając rozkwitające rośliny. Jednak najbardziej oczekiwanym punktem wycieczki okazała się wizyta w Galerii Krakowskiej, gdzie młodzież miała okazję wstąpić do McDonald’s


ŚWIETO SZKOŁY


Dnia 20 maja 2010r. obchodziliśmy po raz kolejny Święto Szkoły. Uroczystość oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor Danuta Kot. Następnie, przy obecności pocztu sztandarowego odśpiewany został hymn państwowy. Po hymnie Pani Renata Skowronek przypomniała nam historię naszej szkoły. Kolejnym punktem programu była inscenizacja słowno-muzyczna w wykonaniu uczniów gimnazjum. Rolę Henryka Sienkiewicza brawurowo odegrał Piotr Sendra a w rolę dziennikarki wspaniale wcieliła się Anna Bartos. Wszystkich olśniły również piosenki wykonane przez szkolny chórek. Na ceremonii Święta Szkoły ogłoszeni zostali zwycięscy szkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Konkurs ten wpisał się już na trwałe w tradycję naszej szkoły. Głos zabrali również zaproszeni goście- Pan burmistrz Michał Otrębski oraz Pan Adam Rozlach. Następnie goście , nauczyciele i uczniowie udali się na poczęstunek.


WYCIECZKA DO WARSZAWY


W dniu 7 maja wczesnym rankiem uczniowie naszej szkoły udali się w drogę do Warszawy. Pierwszym miejscem, które zwiedzili był Zamek Królewski, a potem Katedra św. Jana, w której znajduje się grób naszego Patrona. Następnie zwiedzali Stare Miasto, Barbakan, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza. Obserwowali, jak wygląda zmiana warty. Następnego dnia wyjechali na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki skąd podziwiali piękną panoramę stolicy. Kolejnym celem było metro. Przejażdżka kolejką była dużą atrakcją szczególnie dla młodszych uczestników wycieczki. Następnie pojechali do Łazienek Królewskich – zwiedzali Pałac na Wyspie, spacerowali w parku. Wieczorem wspólnie obejrzeli w kinie w Złotych Tarasach film pt. „Jak wytresować smoka”. W ostatnim dniu pobytu w Warszawie rano po mszy w kościele, przy którym znajduje się grób ks. Jerzego Popiełuszki i zwiedzeniu muzeum przy kościele udali się na Powązki, a następnie do Ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ostatnim miejscem zwiedzania było lotnisko Okęcie. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń późnym wieczorem wrócili do domów.


WIELKANOCNY KIERMASZ


26 marca 2010 r. w naszej szkole odbył się kiermasz, podczas którego można było kupić za dobrowolną kwotę palmę wielkanocną, baranka i ozdobną pisankę. Zostały one wykonane przez uczniów, a pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone  na cele dobroczynne i na pomoc dla najbardziej potrzebujących. Wszystkim, którzy wsparli tę akcję serdecznie dziękujemy.
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ


24 marca 2010 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Pilicy odbył się gminny  etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Szkołę podstawową reprezentowali: Aleksandra Kazior, Maksymilian Kazior, Kamil Wyrwał natomiast gimnazjum: Bartosz Szwaja, Jakub Nowak i Paweł Staśkiewicz. Bartosz Szwaja zajął II miejsce.Gratulujemy.


GWIAZDY … NA LODZIE


22 marca w słoneczny wiosenny poranek uczniowie gimnazjum wyruszyli autokarem na wycieczkę. Ich pierwszym celem był katowicki Spodek z lodowiskiem. Po założeniu bardzo „nowoczesnych” łyżew wkroczyli na lodowisko. Jak widać na załączonych obrazkach nie wszyscy od razu zostali asami, jednakże pewna grupa osób z powodzeniem mogłaby wystąpić w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Następnie zmęczeni i poobijani, ale niezwykle zadowoleni udali się do „stoiska ze zdrową żywnością” zwanego potocznie McDonald`s. Kolejną atrakcją był seans filmowy. Obejrzeli film „Nasza niania jest agentem” z Jackie Chanem w roli niani-agenta.

POŻEGNANIE PANI MAŁGORZATY GŁĄB


19 marca 2010 r. był w naszej szkole dniem szczególnym. Cała społeczność szkolna zebrała się, aby z wielkim wzruszeniem pożegnać Panią Małgorzatę Głąb nauczycielkę plastyki, która po 22 latach pracy odchodzi na rentę. Pani Małgosia wprowadzała uczniów w świat kultury i sztuki, kształtowała wrażliwość i otwartość na wszystko co piękne i dobre. Uczniowie podziękowali swojej nauczycielce za cenne rady, dobroć, życzliwość i życzyli, aby każdy dzień przyniósł Jej radość, szczęście i spokój.

GMINNY TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO


9 marca 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Pilicy odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Drużyna szkoły podstawowej w składzie: Aleksandra Czech, Aleksandra Kazior  i Maksymilian Kazior zajęła II miejsce przegrywając tylko jednym punktem z drużyną ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sławniowie. Drużyna gimnazjum w składzie: Anna Bartos, Dominika Sobstel, Agnieszka Witkowicz zajęła I miejsce i będzie reprezentować naszą gminę w dalszym etapie turnieju, który odbędzie się 9 kwietnia w Porębie.Gratulujemy i życzymy powodzenia.


" COKOLWIEK UMYSŁ ... POTRAFI ZRODZIĆ, POTRAFI TEŻ OSIĄGNĄĆ "


Uczennice klasy IIIa i IIa :Anna Bartos,  Alicja Kończyk, Dominika Sobstel, pokonując pierwszy etap konkursu z języka polskiego, zakwalifikowały się do drugiego etapu i reprezentowały naszą szkołę w Zawierciu. Natomiast Anna Bartos została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego 2009/2010.Zostając laureatką tego prestiżowego konkursu, przyczyniła się do sukcesów naszej szkoły.
Gratulujemy Wam i życzymy dalszych sukcesów.

"Kiedy gorąco czegoś pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by Ci się to udało osiągnąć."
                                                                                                             PAULO COELHO
    
   Powyższe słowa P.Coelho niech będą inspiracją dla Was i pozostałych uczniów naszego gimnazjum.


NAJLEPSI W GMINIE !!!


11 lutego 2010 r. – w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców.  Reprezentacja dziewcząt w składzie: Adamczyk Monika, Kołodziejczyk Adrianna i Kwiecińska Katarzyna zajęła I miejsce pokonując drużyny z Pilicy i Sławniowa. Reprezentacja chłopców w składzie: Gumułka Rafał, Grabowski Tomasz i Poskart Bartek również zajęła I miejsce wygrywając z uczniami z Pilicy, Sławniowa i Dzwono – Sierbowic. ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW W KOLEJNYCH ROZGRYWKACH.


DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA


W dniu 22 styczna 2010 r. w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie z klas I – III wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali program artystyczny, na który złożyły się okolicznościowe wiersz i piosenki oraz taniec i inscenizacja wiersza pt. „ Rzepka” J. Tuwima. Swój układ taneczny zaprezentowały też uczennice z klas starszych. Na zakończenie dzieci złożyły swoim babciom i dziadkom serdeczne życzenia oraz odśpiewały tradycyjne „Sto lat”, a także wręczyły własnoręcznie wykonane dla nich upominki.