DYŻURY W PRZEDSZKOLU


   

DYŻURY W PRZEDSZKOLU

Dyrektor Przedszkola im. Czesława Janczarskiego włączonego do Zespołu Szkół w Wierbce informuje rodziców,
że w okresie wakacji od 3- 31 VIII 2015r. w przedszkolu będą pełnione dyżury.
Chętnych „nowych” przedszkolaków zapraszamy z rodzicami.ŻEGNAMY JUŻ PRZEDSZKOLE, DO SZKOŁY CZAS!    Kolejna grupa zerówkowiczów opuszcza przedszkolne progi. Dzieci młodsze pożegnały starszych kolegów i koleżanki prezentując układ taneczny do muzyki poważnej. Udzielały też mądrych rad na wakacje.
Pani Dyrektor wręczyła absolwentom przedszkola pamiątkowe książeczki ufundowane przez radę rodziców.
Grono pedagogiczne przedszkola życzy Wszystkim dzieciom bezpiecznego i radosnego odpoczynku wakacyjnego.DNI OTWARTE PRZEDSZKOLA


   

Drodzy Rodzice!!!

Dyrektor i nauczyciele zapraszają dzieci, które będą przedszkolakami od września 2015r. , wraz z rodzicami (lub ich opiekunami) na zabawy i zajęcia do Przedszkola . Prosimy, aby dzieci i opiekunowie przynieśli zmienne obuwie!

Na dzieci czeka dużo atrakcji, rodzice będą mieli okazję zapoznać się z kadrą pedagogiczną,
rozkładem dnia.
W planie zabawy grupowe, zabawy z muzyką, prace plastycznych, zabawy paluszkowe.
Spotkania takie ułatwią Państwu podjąć decyzję o zapisie dziecka do przedszkola są również jedną z form adaptacji dziecka do waruków przedszkolnych.Zapraszamy w godzinach: 10.00- 13.00.NAJPIĘKNIEJSZE KWIATY DLA MAMY I TATY    Za miłość i opiekę przedszkolaki podziękowały swoim rodzicom 26 maja podczas uroczystego Dnia Mamy i Taty. Myślą przewodnią występu była radosna wiosna pełna kwiatów, owadów, zwierząt. Każde dziecko miało możliwość indywidualnego zaprezentowania się przed swoimi najbliższymi. Całość uroczystości rodzice utrwalili fotografując i nagrywając występy dzieci.
Po zakończonej prezentacji na Rodziców czekały piękne prezenty własnoręcznie zrobione przez dzieci. Rodzice byli zadowoleni i wzruszeni. Ściskali swoje pociechy i dziękowali za prezenty. Uroczystość zakończyła się słodkim biesiadowaniem dla wszystkich. Dla takich chwil, aż miło jest czekać cały rok na to wyjątkowe święto.

WYJAZD DO MOK W ZAWIERCIU    31 marca 2015 r. Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa wystawił w sali kinowej MOK w Zawierciu, spektakl pt: ,,Śnieżka”. W spektaklu uczestniczyły dzieci z najstarszych grup naszego przedszkola. Dzieci świetnie się bawiły, z zaangażowaniem ostrzegały królewnę przed niebezpieczeństwami. Nasz kolega Michał na chwilę przemienił się w księcia, który zbudził Śnieżkę ze snu. Szczególny zachwyt dzieci wzbudził pokaz żonglowania świecącymi kulami w wykonaniu jednego z aktorów. Po spektaklu dzieci zostały zaproszone na scenę, gdzie mogły zobaczyć jak wygląda praca w teatrze. Spotkały się też z aktorami, od których otrzymały autografy. Spotkanie zakończono wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

BAL PRZEBIERAŃCÓW    W czwartek 22 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten niezwykły dzień. Zgodnie z tradycją były poprzebierane w różne stroje. Wśród uczestników balu były wróżki, królewny, królowie, motylki i inne barwne postaci z filmów i bajek. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W przerwie dzieci otrzymały słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.DZIEŃ BABCI I DZIADKA    21 stycznia gościliśmy w przedszkolu babcie i dziadków naszych przedszkolaków. Dzieci przygotowały dla nich program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki i tańce. Do życzeń dołączyły własnoręcznie wykonane laurki oraz rameczki ze zdjęciami. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.

XXIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY    11 stycznia 2015 roku uczestniczyliśmy w występach artystycznych podczas finału WOŚP w Pilicy. Zaprezentowaliśmy trzy układy taneczne: ,,Taniec Śnieżynek", ,,Zimową Poleczkę" i ,,Kujawiaczka". Ogromne zaangażowanie dzieci zostało docenione przez publiczność i nagrodzone brawami. Rodzice z dumą obserwowali popisy taneczne swoich dzieci. W tym roku celem zbiórki WOŚP było zebranie funduszy- “Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej wspaniałej akcji.


XIII GMINNY PRZEGLĄD JASEŁEK SZKOLNYCH    6 stycznia 2015 roku przedszkolaki z najstarszych grup wystąpiły gościnnie podczas XIII Gminnego Przeglądu Jasełek Szkolnych w Pilicy. Przygotowaliśmy przedstawienie jasełkowe pt: ,,Gwiazda Twoja nas do Ciebie prowadziła". Mali aktorzy mimo tremy świetnie poradzili sobie z odegraniem przydzielonych ról, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami publiczności.


GWIAZDA TWOJA NAS DO CIEBIE PROWADZIŁA    W przedstawieniu jasełkowym w szkole wzięły udział dzieci z grupy 6 i 5-latków. W przygotowaniach pomagały dzieciom wychowawczynie oraz rodzice. Zgodnie z tradycją była święta rodzina z dzieciątkiem, pastuszkowie, aniołki, gwiazdki, trzej królowie. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy i wczucie się w role, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU    Wizyta świętego Mikołaja to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Oczekiwany przez cały rok Gość przybył do naszego przedszkola po śniadaniu. Pojawił się ze swoim workiem w każdej sali przedszkola. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka. Przedszkolaki obiecały, że postarają się zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu.


PRZEDSTAWIENIE KUKIEŁKOWE    Dnia 27 listopada 2014r. dzieci z naszego przedszkola obejrzały wystawione przez objazdowy teatr lalek Tomcio przedstawienie kukiełkowe pt. „Bajka o szczęściu”. Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów. Poznały historię ubogiego dziadka oraz jego przyjaciół: myszki, świnki i koguta. Tańczące i śpiewające zwierzęta, a także wesoły klaun sprawiły radość małym widzom. Dzieci dowiedziały się, że żadne skarby, błyskotki nie zastąpią im bliskich i przyjaciół.


WYJAZD DO MOK W ZAWIERCIU


     4 listopada dzieci ze starszych grup naszego przedszkola pojechały do MOK w Zawierciu. Oglądały tam spektakl teatralny ,,Alicja w zaczarowanej krainie" w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Dzieci wraz z Alicją przeżywały jej wspaniałą przygodę w zaczarowanej krainie, gdzie spotkać można niezwykłe postaci. Bajka miała również cele dydaktyczne. Dzieci dowiedziały się, że warto być dobrym, koleżeńskim i nieść pomoc innym. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl.


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA


     23 października w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie dzieci na przedszkolaków. Uroczystość ta była też okazją do przypomnienia sylwetki patrona naszego przedszkola - Czesława Janczarskiego. Najpierw 5 i 6 latki przedstawiły program artystyczny przygotowany na ten dzień. Potem maluchy zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Wszystkie dzieci złożyły uroczystą przysięgę i zostały zaproszone na słodki poczęstunek.
PRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA

                     
    10 czerwca 2014r. na sali gimnastycznej odbyła się przedszkolna olimpiada sportowa pod hasłem: „Od przedszkolaka do olimpijczyka”. Impreza rozpoczęła się od złożenia przyrzeczenia sportowego. 67 dzieci z trzech grup obiecały zdrową rywalizację i dobrą zabawę. Podczas olimpiady każde dziecko miało możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w różnych konkurencjach sportowych. Wszyscy uczestnicy  otrzymali złote lub srebrne medale. Dzieci mogły poczuć się, jak prawdziwi sportowcy. Po wyczerpujących zmaganiach otrzymały słodką niespodziankę.


PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE 

                     
    Lubimy teatr, stąd też już po raz trzeci w tym roku szkolnym, nasze przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym. Tym razem  obejrzeliśmy przedstawienie pt.  ,,Zaczarowany las" wystawione  przez teatr lalkowy z Nowego Sącza. Oprócz walorów artystycznych spektakl zawierał wiele treści  dydaktycznych. Dzieci dowiedziały się,  dlaczego nie wolno zanieczyszczać środowiska i w jaki sposób mogą przyczynić się do poprawy  warunków życia zwierząt leśnych. Mamy nadzieję, że odtąd żaden przedszkolak nie będzie śmiecił i hałasował w lesie.


DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

                     
    26 maja 2014r. w naszym  przedszkolu  zorganizowaliśmy  Dzień Mamy i Taty. Na uroczystość  zostały zaproszone wszystkie mamy oraz tatusiowie przedszkolaków. Dzieci wyraziły swoim kochanym rodzicom wdzięczność za trud wychowania poprzez występ artystyczny, na który składały się piękne  wiersze skierowane do rodziców, piosenki oraz  układy taneczne. Wszystkie  dzieci starały się wypaść jak najlepiej, aby pokazać rodzicom jak bardzo ich kochają. Po występach dzieci wręczyły rodzicom upominki: laurki, koszyczki i serduszka dla tatusiów. Całość spotkania zakończył poczęstunek dla zaproszonych  gości z ciastem i kawą. 

POKAZ STRAŻACKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW

                     
    12 maja 2014r. zorganizowaliśmy dla dzieci z przedszkola  pokaz strażacki.  W spotkaniu uczestniczyły trzy grupy wiekowe / 4, 5, 6 – latki/
Dzieci z radością powitały wyjątkowych gości. Najwięcej emocji budził wielki czerwony wóz strażacki. Każde dziecko mogło obejrzeć go z zewnątrz, a także posiedzieć w środku. Dzieci podziwiały z bliska wyposażenie jakim dysponują strażacy. Dowiedziały się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożaru ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Strażacy dokonali pokazu jak należy wykonać pierwszą pomoc przedmedyczną rannej osobie. Niebywałą atrakcją była możliwość zakładania hełmów strażackich. Strażacy zademonstrowali wykorzystywany w akcjach sprzęt. Ogromną atrakcją okazał się pokaz sprzętu gaśniczego. Pod czujnym okiem strażaków dzieci mogły samodzielnie przekonać się jak działa prądownica wodna. Bardzo dziękujemy strażakom OSP w Wierbce za poświęcony nam czas.

BAJKA 0 DZIELNYM SZEWCZYKU

                     
    W dniu 14.04.2014r. dwie najstarsze grupy przedszkolaków oglądały w MOK w Zawierciu przedstawienie pt. „Bajka o dzielnym Szewczyku” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.
Spektakl miał ciekawy oraz humorystyczny przebieg, wzbogacony wieloma pokazami świetlnymi i wesołymi piosenkami. Barwne postacie dostarczyły młodym widzom wielu wrażeń. Dzieci dowiedziały się, że dobroć i odwaga przezwyciężają zło i przynoszą szczęście.BAL PRZEBIERAŃCÓW

                     
   Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek Czerwony Kapturek, Syrenka, Kot w Butach. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA 

                     
   Dnia 17.01.2014r. na sali gimnastycznej odbyła się przedszkolna uroczystość z okazji zbliżającego się Święta Babci i Dziadka. Na przybyłych seniorów czekały niespodzianki w postaci laurek wykonanych przez wnuki, montaż słowno-muzyczny i pokazy taneczne. Swoimi występami mali artyści z trzech grup przedszkolnych podziękowali za ciepło i dobroć, które otrzymują od swoich Babć i Dziadków każdego dnia. Uwieńczeniem uroczystości było biesiadowanie w salach, które na chwilę zamieniły się w kawiarenki, gdzie unosił się zapach domowego ciasta, parzonej kawy i herbaty.  
Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła w spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej i miłego spędzenia czasu…

WOŚP 

                     
   12.01.2014r. podczas XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Zespole Szkół w Pilicy wolontariusze zbierali pieniądze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. W hali sportowej dzieci z okolicznych szkół prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne.      Przedszkolaki z Wierbki wystąpiły gościnnie z programem pod tytułem:
„Roztańczeni przedszkolacy”, w którym swoje umiejętności taneczne pokazały: Amelia Szwej, Natalia Szwej, Wiktoria Roch, Weronika Świeczek, Magdalena Kotnis, Zuzanna Kazior, Julia Drąg, Nikola Gąsior, Dominika Sikora, Wiktoria Szota, Julia Sendra, Oliwia Szewczyk. Występ podobał się zgromadzonej publiczności, a co najważniejsze dziewczynki były bardzo zadowolone i uśmiechnięte.

GMINNY PRZEGLĄD JASEŁEK    

                     
   6.01.2014r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Pilicy, podczas przeglądu jasełek szkolnych, gościnnie wystąpiły przedszkolaki z Wierbki. Zaprezentowały program artystyczny Pt. „Bajkowe jasełka”. Przy blasku choinkowych lampek, śpiewanych kolęd i pastorałek można było zobaczyć Świętą Rodzinę, Dziewczynkę z zapałkami, Jasia i Małgosię, Pinokia, Smerfetkę, Czerwonego Kapturka, Calineczkę, Kopciuszka, pastuszków i aniołków.  Dzieci zachwyciły przepięknymi strojami licznie zgromadzonych rodziców i gości. Można było poczuć świąteczną atmosferę.  JASEŁKA  W  PRZEDSZKOLU

                     
   Ostatni dzień przed świętami był w naszym przedszkolu bardzo uroczysty.
Dzieci  przygotowały przedstawienie jasełkowe.  Śpiewaliśmy kolędy i składaliśmy sobie  życzenia. Wszystkie dzieci w tym dniu starały się być szczególnie grzeczne i miłe dla siebie. 
Życzymy wszystkim zdrowych i szczęśliwych świąt


TEATRZYK LALKOWY  

                     
  
 17 grudnia 2013 roku w naszym przedszkolu gościł Teatr Lalkowy ,,Pinokio”.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody biednej sierotki.
Niegrzeczna Kozucha- Kłamczucha oszukiwała swoją gospodynię twierdząc, że  dziewczynka źle się nią opiekuje. W końcu jednak prawda  wyszła  na jaw i Kozucha została przykładnie ukarana. Wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że bardzo brzydko jest kłamać.
MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU   

                     
   ,, 6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie”.  Odwiedził też dzieci w naszym przedszkolu.   Na  jego powitanie dzieci recytowały wierszyki  i śpiewały  świąteczne  piosenki.  W zamian otrzymały  piękne, kolorowe prezenty. Wszystkie dzieci z radością witały Mikołaja, choć niektóre trochę  się go  bały. Strasznie nam żal,  że Mikołaj  przychodzi do  nas tylko raz w roku.

ŚLUBOWANIE W PRZEDSZKOLU   

                     
   Dzień 22 października  2013r. na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup złożyły uroczyste ślubowanie i zostały włączone do grona przedszkolaków. Wszystkie  były odświętnie ubrane i miały na głowach kolorowe birety. Święto Pasowania na Przedszkolaka rozpoczęło się od występu dzieci, podczas którego przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Uroczystego aktu pasowania za pomocą ,,magicznego ołówka" dokonała pani dyrektor  Danuta Kot. Następnie wychowawczynie grup wręczyły dzieciom  pamiątkowe książeczki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym dla  przedszkolaków przez   Radę Rodziców.

DYŻURY W PRZEDSZKOLU 

Dyrektor Przedszkola im. Czesława Janczarskiego włączonego do Zespołu Szkół w Wierbce informuje rodziców, że w okresie wakacji od 1- 30 VIII 2013r.
w przedszkolu będą pełnione dyżury.
Chętnych „nowych” przedszkolaków zapraszamy z rodzicami. 

DZIĘKUJĘ MAMUSIU   

                     
   ,,DZIĘKUJĘ MAMUSIU” pod takim hasłem 24 maja 2013 roku  dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały program artystyczny dla swoich mam. Maluszki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Pięciolatki przygotowały inscenizację i układ taneczny. Najstarsza grupa uświetniła Dzień Matki występami wokalnymi i tanecznymi. Po zakończeniu części artystycznej każde dziecko wręczyło swojej mamie mały upominek z najserdeczniejszymi życzeniami oraz zaprosiło ją do wspólnego tańca. Następnie wszystkie mamy wraz ze swoimi pociechami spędziły mile czas przy słodkim poczęstunkuDZIEŃ OTWARTY I – III   

                     
   Szanowni Rodzice sześcio – i siedmiolatków!
   Drodzy sześcio – i siedmiolatkowie!


    Dyrektor oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkół: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza i Gimnazjum nr 2 w Wierbce zapraszają na dzień otwarty w klasach I – III, który odbędzie się dnia 17 kwietnia 2013 w godz.  9.45 – 11.20 w salach 15, 20 i 22. W tych dniach nauczyciele kl. I – III H. Kowalska, J. Korczyńska i M. Kończyk i J. Kwiecińska odpowiadać będą na pytania, dotyczące przyszłych pierwszoklasistów oraz zaprezentują bazę lokalowo – dydaktyczną naszej szkoły w zakresie edukacji wczesnoszkolnej.

KARNAWAŁOWA ZABAWA, KARNAWAŁOWY BAL   

                     
   ...Karnawałowa zabawa, karnawałowy bal, kto nie bawi się z nami, temu będzie żal. Takimi słowami rozpoczął się 7.02.2013 r. bal przebierańców. Wszystkie dzieci miały piękne stroje. Po śniadaniu przebierańcy chętnie pozowali do fotografii. Dzieci tańczyły w pięknie wystrojonej balonami, gwiazdami i serpentynami sali gimnastycznej. Były tańce w parach, w kole, pociągi. Dzieci bawiły się wesoło podczas konkursów z balonami, zaś słodki poczęstunek dostarczył im niezbędnej energii do zabawy. Wszyscy bawili się znakomicie, a czas przeznaczony na zabawę upłynął bardzo szybko.


                     
  

WITAJ BABCIU I DZIADKU   

                     
   
   Witaj babciu, dziadku... pod takim hasłem 22.01.2013r. w przedszkolu miało miejsce spotkanie babć i dziadków z wnukami. Wcześniej przygotowano zaproszenia, obrazki z kwiatami, ćwiczono śpiewanie piosenek, recytowanie krótkich wierszyków oraz scenkę pt. "Rozmowa z dziadkiem". Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych Babcie i Dziadkowie tłumnie pojawili się na uroczystości z okazji ich święta. Starannie dobrana oprawa -świece, muzyka relaksacyjna, wystrój dodały uroku i nastroju. Występy dzieci były nagradzane gromkimi brawami. W niejednych oczach zaproszonych gości widać było łzy wzruszenia. Druga część spotkania przy torcie i kawie przepełniona była refleksjami i wspomnieniami. Takie chwile są wyrazem mocnej więzi, jaka łączy wnuków z ich babciami i dziadkami.  

JASEŁKA   

                     
   
   Przedszkolaki z dwóch grup: najstarszej oraz średniej wraz ze swoimi
wychowawczyniami i rodzicami przygotowały jasełka, które obejrzały dzieci, bliscy oraz zaproszeni goście
 21grudnia 2012 r. w szkole i 6 stycznia 2013 r. w sali  przy  Miejsko – Gminnej  Bibliotece w Pilicy podczas XI Gminnego Przeglądu Jasełek Szkolnych. Jasełka wprowadziły wszystkich przybyłych gości w magiczny, świąteczny nastrój. Nie zabrakło Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy, króli, karczmarza i narratorów. Atmosfera panująca w tych dniach była bardzo ciepła i radosna. Wśród zaproszonych gości był między innymi Burmistrz Miasta i Gminy Pilica – p. Michał Otrębski, który na zakończenie przedstawienia podziękował przedszkolakom wręczając im prezent i dyplom uczestnictwa w jasełkach. 

MIKOŁAJ U PRZEDSZKOLAKÓW   

                     
   
   6 grudnia 2012r. – zgodnie z  wieloletnią tradycją nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj.
Przyniósł wielkie worki z prezentami dla wszystkich dzieci. Rozmawiał z każdym maluchem, zachęcał do grzecznego zachowania. Dzieci nie kryły radości i odważnie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Odważni, chociaż na chwilkę siadali Mikołajowi na kolanach. Było bardzo wesoło.
    Na koniec swojej wizyty Mikołaj obdarował wszystkich  prezentami.
Przedszkolacy bardzo serdecznie podziękowali Mikołajowi i zaprosili Go na za rok.


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA   

                     
   
   26 października  2012r. w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na
przedszkolaka". Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego,  podczas którego dzieci zaprezentowały zdobyte w przedszkolu umiejętności: mówiły wiersze, śpiewały piosenki i  tańczyły. Po występach z powagą   złożyły uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania dokonała dyrektor p. Danuta Kot  przez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka dużym ołówkiem. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy i upamiętniali ich występy na zdjęciach.
Po uroczystości zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany
przez rodziców.KONKURS RECYTATORSKI    

                     
   
   12 czerwca odbył się VI Konkurs recytatorski zorganizowany przez Przedszkole w Pilicy. Z naszego przedszkola w konkursie wzięło udział dwoje dzieci: Wiktoria Kornobis i Bartłomiej Dudkiewicz. Wiktoria recytowała wiersz J. Tuwima „Trudny rachunek”, Bartek- wiersz W. Chotomskiej „Chłopak na opak”. Wszystkie przedstawione utwory zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami książkowymi. Po skończonym konkursie i rozdaniu nagród dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach i tańcach oraz słodkim poczęstunku.
PIKNIK RODZINNY W PILICY    

                     
   
   W dniu 3 czerwca odbył się Piknik Rodzinny w Pilicy, organizowany przez Zespół Szkół: Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pilicy i Wierbce. Dzieci z naszego przedszkola wzięły w nim gościnny udział.  Grupa starsza zaprezentowały się podczas tańca przy rytmach „Zorby”, młodsze dzieci wesoło bawiły się przy „Walczyku”.  Po wszystkich zmaganiach odbył się słodki poczęstunek. Za piękne występy dzieci otrzymały ogromne brawa i  nagrody: klocki, ramki i pluszaki.
POLICJANCI W PRZEDSZKOLU    

                     
   
   31 maja 2012 r. do przedszkola zostali zaproszeni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Mundurowi zabrali ze sobą psy policyjne, które bardzo spodobały się maluchom. Dzieci poznały pracę funkcjonariuszy na czterech łapach i wzięły udział w pogadance na temat bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Równie wielkie zainteresowanie wywołała demonstracja sprzętu policyjnego: wozu, kajdanek, broni. Spotkanie z przedszkolakami było zapowiedzią dalszej współpracy z Policją. Przed nami wspólny cel- troska o bezpieczeństwo naszych dzieci. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.


DZIEŃ MAMY I TATY    

                     
   
  25 maja w przedszkolu w miłej i rodzinnej atmosferze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Rodzice którzy przybyli na uroczystość mogli podziwiać swoje pociechy w przygotowanych specjalnie dla nich inscenizacjach, wierszach, piosenkach i tańcach. Dzieci wyśpiewały najlepsze życzenia, życząc jak najwięcej uśmiechu, radości oraz zadowolenia. Na koniec odbył się poczęstunek, w którego przygotowanie włączyli się rodzice.

WIZYTA STRAŻAKÓW W PRZEDSZKOLU    

                     
   
   19 kwietnia 2012 r. Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie. Jak zawsze największą ciekawość wzbudził wóz strażacki. Dzieci miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem. Strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru, burzy czy wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, o ty, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również wzywani są do wypadków samochodowych.  Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i wręczyły prezent: własnoręcznie przygotowaną: książeczkę ze swoimi pracami plastycznymi, dotyczącymi pracy strażaka pt: "Nasi dzielni strażacy". Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierbce, którzy umożliwili  naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka z bliska  oraz zaprezentowanie sprzętu i wozu strażackiego.

ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK    

                     
   
   Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się w dniu 27 stycznia pod hasłem „Zaczarowany świat bajek”. Bajeczne postacie dzieci świetnie bawiły się przy akompaniamencie organów. Zabawa przy muzyce przerywana była konkursami i wspólnymi pląsami. Dzieci prezentowały swoje stroje na środku sali. Były księżniczki, lwy, Spiderman i inne postacie znane z bajek i baśni. Zdjęcia z zabawy będą przypominały wspaniałą przedszkolną imprezę.

ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA  ORAZ  DZIEŃ BABCI I DZIADKA    

                     
   
   W dniu 20.01.2012 r. w przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie z babciami i dziadkami z okazji ich święta. Po powitaniu gości miały miejsce występy. Jako pierwsze swój układ akrobatyczny przedstawiły uczennice z gimnazjum, następnie wystąpiły dzieci z grupy młodszej i starszej. Zaprezentowały wiersze i piosenki. Grupa starsza zaprezentowała taniec „Zorba”. W podzięce za trud wychowania dzieci złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom oraz wręczyły piękne laurki. Następnie rodzice przygotowali dla przybyłych gości słodki poczęstunek, po którym babcie i dziadkowie wspólnie ze swymi wnukami pląsali przy akompaniamencie zespołu muzycznego.


MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU    

                     
   
   We wtorek, 6 grudnia, wszystkie dzieci w Przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa-Mikołaja.
    Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak co roku we wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego przygotowały. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i taneczne. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA    

                     
   
   26.10.2011 r. odbyło się pasowanie na przedszkolaka i starszaka. Dzieci przygotowały występy artystyczne, recytowały wierszyki i śpiewały. Dyrektor Zespołu Szkół Danuta Kot dotykała ramion dzieci ołówkiem symbolicznie mianując ich przedszkolakami lub starszakami.ŚWIĘTO PRZEDSZKOLA I DZIEŃ MAMY    

                     
   
   26 maja przedszkolaki zaprosiły  swoje mamy do przedszkola. Dla nich dzieci recytowały piękne wiersze, śpiewały wzruszające piosenki, tańczyły. Na koniec złożyły życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane upominki. Po części artystycznej mamy mogły sobie porozmawiać o swoich pociechach przy kawie i torcie. Również w tym dniu w przedszkolu po raz pierwszy został uroczyście obchodzony dzień Patrona Przedszkola. Jest nim Czesław Janczarski – autor książek dla dzieci, twórca literackiej postaci „misia z klapniętym uszkiem”.  W tym roku przypada setna rocznica jego urodzin i czterdziesta rocznica śmierci. Dzieci długo przygotowywały się do tego święta. Śpiewały piosenkę pt. „Miś Uszatek”, tańczyły z misiami przy „Piosence pluszowego misia”, recytowały „Wiersz o misiu” oraz zaprezentowały wiersze Cz. Janczarskiego. Jak ważny to był dzień, łatwo zrozumieć przypominając sobie własne dzieciństwo. Pluszowy miś był najlepszym przyjacielem, towarzyszem zabaw, pocieszycielem w dziecięcych nieszczęściach, symbolem bezpieczeństwa.

MARCHEWKOWY  DZIEŃ  W  PRZEDSZKOLU    

                     
   
   14 kwietnia wszystkie dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo i przyniosły ze sobą marchewki.  Zabawa rozpoczęła się od wybrania króla i królowej balu. Następnie przedszkolaki uczyły się piosenki pt. „Urodziny marchewki”. Organizatorki zaprezentowały „solenizantkę” – jej zalety, walory, sposób wykorzystania w różnych potrawach. Były zagadki o warzywach, ale przede wszystkim o marchewce. Później dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. „Warzywa” w czasie którego chrupały surową marchewkę. Przygotowano również zadania do wykonania przez dzieci: nawlekanie talarków ugotowanej marchewki na nitki i wykonanie emblematów „Wesołych przyjaciół marchewki”. Po pracy przyszedł czas na degustację soku marchwiowego. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte. Wspólne zabawy przyczyniły się do tego, że ten dzień był inny od wszystkich – kolorowy, marchewkowy.      

NAJSTRASZNIEJSZY  POTWÓR  ŚMIECIOWY    

                     
   
   31 marca został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs na Najstraszniejszego Potwora Śmieciowego i ogłoszono wyniki. Pierwszym miejscem zostały nagrodzone prace: Wojtusia Latacza i Klaudii Kowalczyk. Drugie miejsce zajęły prace: Natalii Wolnej i Kuby Prokopa. Na trzecim miejscu uplasowały się prace: Jakuba Malca i Konrada Korczewskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali znaczki Młodego Ekologa, a wyróżnieni książeczki do czytania.  Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci oraz rodziców na problem rosnącej ilości odpadów, zaśmiecania środowiska i konieczności segregowania śmieci, a także rozbudzenie zainteresowań artystycznych i wyzwolenie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną.     

BEZPIECZNE DZIECKO NA WSI    

                     
   
   15 marca przedszkolaki  spotkały się policjantką oraz inspektorem pracy w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczne dziecko na wsi”. Dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami i niebezpieczeństwami, wynikającymi z prac w gospodarstwach rolnych. Głównym celem prelekcji była poprawa bezpieczeństwa wśród dzieci zamieszkałych na terenach wiejskich. Wszystkie dzieci otrzymały książeczki, zakładki i odblaski. Przedszkolaki przygotowały prace plastyczne nt. „Zagrożenia na wsi”. Na konkurs zostały wysłane prace: Konrada Janosika l.5 i Jakuba Kaziora l.6.KARNAWAŁ 2011   

                     
   
        

 

DZIEŃ BABCI  I  DZIADKA    

                     
   
    10 lutego 2011r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z babciami i dziadkami. Dzieci powitały swoje babcie i dziadków, a następnie powiedziały krótki wierszyk, zaśpiewały piosenki, zaprezentowały zabawy. Aby poczuć rodzinną atmosferę goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Były tańce, żarty i dowcipy o babciach i dziadkach.
  Podczas spotkania nie zabrakło wzruszeń, radości i serdeczności. W sali było ciasno, ale bardzo miło i przyjaźnie. Nie zabrakło ciepłych słów, życzeń, prezentów i słodkości.BAL PRZEBIERAŃCÓW 

                     
   
    W dniu 14.01.2011r. odbył się bal karnawałowy. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście tego upragnionego dnia. Dzieci przebrały się za swoje ulubione postacie z bajek. Sprawiło to, że w jednej chwili poczuły się niczym w bajce. Po prezentacji strojów i brawach dla wszystkich przebierańców, rozpoczęły się tańce i korowody przeplatane konkursami. Wyśmienita zabawa oraz pomysłowość przebierańców uwieczniona została wspólnymi fotografiami, które wraz z niezapomnianymi wrażeniami na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Zabawa karnawałowa była wspaniałą rozrywką dla dzieci przed feriami zimowymi.


MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

                     
   

    6 grudnia, wszystkie dzieci w Przedszkolu w Wierbce z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Mikołaja. Emocje sięgały zenitu, ponieważ strach i radość dominowały w chwilach oczekiwania.  
Mikołaj rozmawiał z dziećmi, nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka. Dzień minął w świątecznej, ciepłej atmosferze, a buzie przedszkolaków były uśmiechnięte.
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I ZERÓWKOWICZA

                     
        Dnia 28 października 2010r. w Przedszkolu im. Czesława Janczarskiego w Wierbce odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Zerówkowicza. Był to ważny i poważny debiut przedszkolaków z najmłodszej grupy. Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek i wierszy.  Cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla dzieci ogromny ale miły wysiłek. Z jednej strony trwał ciągle okres adaptacyjny związany z przyjściem do przedszkola, a z drugiej strony musiały się skupić na nauce, na próbach. Uporały się z tym ciężarem doskonale, czego efekt Rodzice mogli podziwiać. Pasowania dużym ołówkiem dokonała nasza Pani Dyrektor. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom. Na koniec był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.  
  

KARNAWAŁ 2010